Bilgii.net

İlginç Ev Dekorasyon Ürünleri

20.10.2018
İlginç Ev Dekorasyon Ürünleri

Evinde farklı bir tarz oluşturmak isteyen kişiler elbette vardır. Bu farklılık kişiden kişiye değişen bazen küçük dokunuşlarla açığa çıkartılan bazen ise baştan sona değişim ile ilginç, farklı tasarımlar açığa çıkabilir. Bunu yaparken dekor unsuru olarak kullanacağınız ürünler hem size hitap etmeli hem de karşı tarafın baktığında ilginç bulacağı şeyler olmaları gerekir. İlginçten kasıt aslında fikir üretmektir. Kibrit çöplerini birleştirerek yapılacak ilginç bir tasarım dekorasyon ürünü olarak kullanılabilir. Evinize renk getirmek için illaki pahalı teknolojik şeylere ihtiyaç gerektirecek bir şey olmasına gerek yoktur. Tabi bunun yanında evinizi diğerlerinden farklı ve özgün olsun diye absürt kullanışsız bir hale getirmemeye dikkat etmek lazım.

Çoğu tasarım mağazasında satılan dekorasyon ürünleri ilginçlik katmak adına kullanışsız ve abes duran ürünler sunmaktadır. Bunu evinize aldığınızda bir süre sonra göreceksiniz ki çatı katında yerini alacaktır. Aldığınız ürün hem ilginçlik katıp hem de kullanışlı bir eşya olmalı ki uzun bir dönem kullanabilesiniz.

Örneğin salonunuz küçük ise ve orta sehpa kullanmayı seviyorsanız, portatif bir duruş sergilemesi aynı zamanda ilginç bir tasarım olması adına koltuk altından çıkan, katlanabilen tekerlekli bir sehpa modeli yaratabilirsiniz.

Amerikan modeli bir eviniz var ve siz bu durumdan sıkıldınız. Modeli de haliyle değiştirmek, bütçenizi zorlayacaktır. Bunun yerine orta tezgahın önüne yapacağınız renkli ya da siyah beyaz paravan şeklinde tahta kullanarak, hem mutfağı salondan ayırmış hem de ilginç bir dekorasyon modeli oluşturmuş olursunuz.

Salonda koltuklarınızda bulunan kırlentler için üç boyutlu dekoratif kılıflar kullanmakta ilgin bir tasarım oluşturacaktır.

İçip attığınız cam su ve şarap şişeleri de ilginç tasarımlar çıkarmanızı sağlar. Şişe üzerine örülen kılıp ile veya şişenin boyanması ile naif vazolar oluşturabilirsiniz.

Metalden ya da ahşaptan şekillendirebileceğiniz ya da satın alabileceğiniz ilginç ve marjinal kitaplıklar oluşturup bunu duvara monte edebilirsiniz. Örneğin balina şeklinde kıvrımlı, dekoratif ürün bunun için mükemmel bir seçim olacaktır.

Yemek masasının tarafındaki sandalyelerin arka kısımları ahşap ise oyarak güzel ağaç dalları yaptırabilirsiniz. Salona hem vintage hem de marjinal bir hava katan bir dekorasyon olgusu yaratacaktır.

Çocuk odasında çocuğunuza yapacağınız gece uykusu için ışıklandırmada önemlidir. Bunun için bir duvara metalden yapacağının tablo arkasında ışık yansıması ideal bir seçim olacaktır. Hatta bunu yatak odasında da kullanabilirsiniz. güzel bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır.

Eğer çocuklarınızın ya da genel olarak ailenizin fotoğraflarını çerçeveletip dekoratif amaçlı kullanıyorsanız metalden dönme dolap şeklinde fotoğraf albümü güzel bir seçim olacaktır.

Evinizde sehpa yada raflara koyacağınız küçük objelerde de ilginç örnekler bulabilirsiniz. Mesela ışık altında oturan sevgili biblosu ya da içerisinde mevsimi anlatan şekiller koyularak yapılmış cam baharatlıklar tercih edilebilir.

Yine çocuk odasında hele ki çocuğunuzun geniş bir odası varsa zemine oyun halıları almanız ve onu dekoratif bir şekilde dizayn etmeniz hem ilgin bir çocuk odası olması yanında hem de sıcaklık katacağı için düşünülebilir bir fikirdir.

Evinizin küçücük yerinde yapacağınız minimal ve artistik dokunuşların nasılda alanı güzel bir atmosfere dönüştüreceğini sizde ilginç bir şekilde göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net