Bilgii.net

Duvar Aynaları İle Dekorasyon Örnekleri

20.10.2018
Duvar Aynaları İle Dekorasyon Örnekleri

Geçmişten günümüze aynanın geliş hikayesi, patlamış yanardağ atıklarının parlatılması sonucu oluşmuştur. 14. yüzyılda ise işlenmeye başlayan ve gümüşleme tekniği kullanılarak yapılan aynalar ortaya çıkmaya başlamıştır. Ayna diyip geçmemek gerekir. Hayatımızın çoğu zamanında ihtiyacımızın olduğu bir objedir aslında. Eve ise bambaşka hava katan ayna dekoru önemli bir faktördür. Aslına bakarsanız duvar aynaları kişilerin tarzını yansıtan iyi bir örnektir. Tabiki herkes duvar aynasını odada bulunan mobilya ve dekora uygun bir ürün bularak dizayn edecektir. Ve evde bulunan her oda için farklı bir duvar aynası kullanımı olmalıdır.

Ayna odaya ışığı yaymakta birebirdir. Hem daha geniş göstermesi hem de şık durması artısıdır. İki tipi olduğunu söyleyebiliriz. Boy aynası ve dekoratif aynalar olmak üzere.

Boy aynalarını duvara monte edip, alanı geniş tutabilirsiniz. Etrafına yaptıracağınız çerçeve ile bambaşka bir renge bürünecektir.

Dekoratif aynalar için ise her oda için farklı dekorasyonlar uygulanmalıdır.

Şıklıktan yana olanlar özellikle salonda gümüş renginde ve taşlarla dekore edilmiş, büyükten küçüğe sıralanan duvar aynaları şık bir görüntü sunacaktır. Banyo için ise dümdüz sade orta boyutta kullanacağınız duvar aynası hem banyonuzu daha geniş gösterecektir hem de şıklık açısından ideal bir seçenek olacaktır.

”Benim vintage modelde bir salonum var” diyorsanız, o zaman ahşaptan, etrafı oyularak yapılmış büyük boyutlu aynalar biçilmiş kaftandır. Ya da ”vintage olsun; ama aşırıya kaçmayıp salonu boğmasını istemiyorum” diyenler için ise eskitilmiş ahşap kaplama küçük, boyutlu duvar aynaları önerilebilir.

Klasik ama modern bir havası olan salonlar için ise çevresi ince, siyah metal ile çevrilmiş çerçeveli duvar aynaları tercih edilebilir.

Banyo küçük ise ve yer kazanmak istiyorsanız çeşme üzerine yapılacak dekoratif banyo dolaplarının üzeri ayna ile kaplanabilir. Böylelikle hem geniş bir alan sağlanmış hem de ışığın yayılması sonucu daha parlak bir banyoya sahip olunabilir.

Şıklıktan yana olan çok fazla kişi bulunmaktadır. Bunun için biraz daha derine girmek gerekirse, lüks görünüm sağlayan işlemeli aynalar mükemmel bir seçimdir. Bu aynalar klasik ve şıklıktan yana olan odalarda kullanılmaktadır. Eğer geniş bir salonunuz varsa duvarınızda yine geniş bir ayna şıklığıyla hem tablo havası verecek hem de hoş bir görünüm sağlayacaktır. Aynı zamanda figür ile dekore edilen modern aynalar yeni nesil tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır.

Dekoratif modern ayna modelleri ev dekorasyonunda sıkça kullanılan aksesuarlardan biri olduğu için gerek ortama derinlik katması, gerekse şık görünüşleri ile ev dekorasyonunun bütünlüğüne katkıda bulunması açısından önemlidir.

Bunlar haricinde ayna kaplı bir duvar ve üzerine dekoratif aynalar yerleştirmekte çok güzel bir fikir olabilir. Ya da koleksiyon olarak topladığınız aynalarınızı da evinizin duvarlarında sergileyebilirsiniz. Her boydan ve şekilden aynalarla şık bir duvar oluşabilir.

Şık bir komodini güzel bir ayna ile tamamlayabilir ve evinizde dekoratif köşeler yaratabilirsiniz.

Her dekorasyon tarzına ve mimari özelliğe uygun ayna modellerini bir araya getirerek klasik tarzda dekorasyonlara da, sıra dışı ve yenilikçi tasarımlar arayanlara da ilham verecek birbirinden şık aynaları evinizi dekore edebilecek tarzda kullanabilirsiniz.

Varak Çerçeveli Ayna

 

Motifli 3’lü Duvar Aynaları

Oymalı Aynalar

Rustik Aynalar

Duvara Asılabilir Boy Aynası

Yuvarlak Ayna Modelleri

Kare Duvar Aynası

Ahşap Duvar Aynası

Metal Çerçeveli Ayna

Ay Model Ayna

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net