Bilgii.net

Domatesin Cilde Faydaları

20.10.2018
Domatesin Cilde Faydaları

Kadınlar, güzelliklerine ve bakımlarına her zaman büyük önem verirler. Bunun için ciltlerini her zaman sağlıklı şekilde tutmaları gerekir. Cilde iyi gelen birçok farklı bitkisel çözüm vardır. Uzman cildiye doktorlarının dışında, alternatif tıp alanında kendini geliştirmiş olan doktorlar; aslında ilaç veya kimyasal ürünler dışında da kullanılacak malzemeleri piyasaya sunmaktadır. Cilde fayda sağlayan ve oldukça fazla şekilde evlerimizde bulunan domates bunlardan bir tanesidir. Domates eskilerden beri güzellik kaynağı olarak nitelendirilmektedir. Cildin güzelleşmesi ve genç kalması için domates, en iyi şekilde mineralleri bünyesinde barındırır. Ölü hücrelerden, eskimiş hücrelerin yenilenmesine kadar birçok farklı konuda ciltteki yenilenmeyi başarılı hale getirir. Aynı zamanda cildin son derece fazla şekilde ihtiyaç duyduğu kolajen miktarının sağlanmasında, büyük bir destek oluşturur.

Domatesin Cilde Faydaları

Domatesin faydaları, vücutta en çok kendisini cilt üzerinde göstermektedir. İçerisinde bulunan zengin mineral ve vitaminler sayesinde, cilt sürekli olarak parlak bir görüntüye sahip olacaktır. Sürekli şekilde güneşe maruz kalan kişilerin, ciltlerine gelen UV ışınları kalıcı hasarlar bırakabilir. Kalıcı hasarların meydana gelmesini önlemek için, domates önemli bir koruyucu olacaktır. Aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu nemin, domates sayesinde giderilmesi gerekir. Ciltlerinde yağ oranının fazla olduğu kişiler, zamanla bu dengeyi sağlamak için domatesten faydalanabilirler. Domatesin içerisinde salisilik asit bulunmaktadır. Bu asit sayesinde, gözeneklerde meydana gelen akne ve sivilce oluşumları, kurutularak yok edilecektir. Gözeneklerden açılmış ve normalden fazla şekilde büyümüş olanları, domates sayesinde kapanacak ve sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Büzücü şekilde özelliği bulunan domatesin, cilt rengi üzerinde beyazlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Ten renginin açılmasını isteyen kişilerin, özellikle domates kullanımı sayesinde daha açık bir cilde sahip olacaktır. Cildin ihtiyacı olan A, C ve K vitaminlerini içerisinde barındıran domates, bu sayede cildin daha da güzel bir hal almasını sağlayacaktır.

Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İsteyenlere Domates

Cildindeki görüntüden memnun olmayan kadınların, özellikle domatesi sadece bir tüketim ürünü olarak kullanmamaları gerekmektedir. Domatesin cilde uygulanması sırasında, ciltteki birçok ölü hücrelerin vücuttan atılması gerekecektir. Gözeneklerin vücuttan atılması sayesinde, cildin kusursuz bir görüntüye sahip olması sağlanacaktır. C vitamininin fazla olması sayesinde, ciltteki hücrelerin sağlıklı bir hal alması sağlanacaktır. Soluk şekildeki cildin, çok daha iyi bir canlanma evresine başlaması, domates sayesinde olacaktır. Domatesin suyu, cilde hafifçe uygulandığı takdirde, bu başarılı işlemin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Aynı zamanda domatesin içerisine karıştırılacak olan süt ile beraber, bu faydalardan yararlanılacaktır.

Cilt Tamiri İçin Domates Maskesi

Domatesin içerisinde bulunan yapılandırıcı formül sayesinde, alternatif tıp alanında gerçekleştirilmiş olan maske tarifleri çok faydalı olacaktır. Cildin hasar görülen kısımlarını tamir eden domates maskesi, kolay bir şekilde hazırlanacaktır. Pirinç unu ve domates ile oluşturulacak karışıma, su eklenmesi ile beraber macun kıvamında bir maske elde edilecektir. Bu maskenin cilt üzerinde 15 dakika kadar durması, cildin tamir işlemine başlamasına yardımcı olacaktır.

Aknelerin Tedavisinde Domates Maskesi

Domatesin içerisinde bulunan asitler, aknelerin tedavisinde önemli rol oynar. Bu yüzden domates maskesi sayesinde, gerekli çözümler alınmış olacaktır. Domates suyunun, gliserin ve asilbent tentürü ile karıştırılması sayesinde, etkili bir formülü olacaktır. Bunun cilde uygulanması esnasında 15 dakika bekletilecek olan maskenin sürekli kullanımında, istenilen sonuç alınacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net