Bilgii.net

Siyah Oturma Odası Dekorasyon Örnekler

20.10.2018
Siyah Oturma Odası Dekorasyon Örnekler

Siyah renk, soğuk ve mesafeli görünse de doğru renkler ile kombin yapıldığında oldukça şık ve çekici bir hal alır. En keyifli zamanlar geçireceğiniz salon takımlarınızı siyah renk seçip, açık renk tonları ile kombin imkanınız vardır. Beyaz, krem rengi, bej rengi yani pastel ve açık renk tonları risk taşımaz. Bu renklerle yapılan dekorasyon genel olarak birbirine benzer. Ferah ve şık bir görünüm oluşturur, ışığı yansıtarak ortamı aydınlık yapar. Ancak siyah, kahverengi, mor, lacivert renk tonları bu gibi değildir. Bu koyu renkler ışığı yansıtmadıkları aksine soğurduğu için mekan kullanımında risklidir. Duvar boyası olarak tercih edildiklerinde açık renk dekorlar ile tamamlanmalı, mobilyalarda ya da perdelerde kullanıldığında uygun duvar renkleri ile birlikte kullanılmalıdır.

Siyah ve Gri Kombini Oturma Odası Grupları

Siyah gri oturma grupları sadece siyah ya da sadece gri olarak tasarlanabilir. Eğer koltuklar sadece siyahsa odanın kalanında siyah kullanmadan dekorasyon rengini dengelemek gerekir. Yoksa ortaya kapkaranlık bir durum çıkar. Ama oturma gruplarınız eğer  gri tonlarında ise genel dekorasyonda istediğiniz rengi kullanmak konusunda özgürsünüz.

Siyah ve Beyaz Kombini Oturma Odası Grupları

Siyah beyaz oturma odası dekorasyonlarına baktığımızda bu renk kontrastını farklı aksesuarların oluşturduğunu görebilirsiniz. Yani bu tarz bir oda dekorasyonunda illa ki koltuklar siyah beyaz olmalı diye bir kaide yok. Koltukları siyah perdeleri beyaz, halıyı beyaz tonlarında seçerek bu tarzı oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde koltuk takımını tamamen siyah ve tonlarından seçip geri kalan aksesuarlarda beyazı kullanabilirsiniz. Modern dekorasyonun olmazsa olmazı sadelik ve nötrlük bu renk tonları ile kolaylıkla bir araya gelebiliyor… Duvar renklerinin zıt tonlarındaki duvar aksesuarları yeni nesil ev dekorasyonlarının bir diğer önemli özelliklerindendir.

Siyah ve Yeşil Kombini Oturma Odası Grupları

Siyah ve koyu yeşilin kombinasyonu evinize daha da zengin bir hava katacaktır. Duvarların siyah olduğu mobilyaların yeşil renge büründüğü tonlar siyahın asilliğini ortaya çıkaracaktır. Aksesuarları iki rengin karışımından parçalarla dizayn edebileceğiniz oturma odasını huzurlu bir hava yaratmış olursunuz.

Siyah –Kiremit Rengi

Oturma grubunun deriden ve zımbalı olduğu; halının kiremit detayıyla taçlandırılan oda mükemmel olacaktır. Daha çok rüstik bir havanın olduğu tarihi eser aksesuarlarla döşediğimiz ortam zengin ve gösterişli bir ortam yaratacaktır. Duvar, yani zemin rengin krem rengiyle beraber daha da hoş bir hava katacaktır.

Siyah ve Renkli Aksesuar Uyumu

Siyah bir koltuğa renkli yastıklar ve renkli aksesuarlar çok yakışacaktır. Duvarların daha çok ahşaptan olduğu, krem rengi halının hakim olduğu ortam sizi daha da dingin bir hale sokacaktır.

Siyah ve Ahşap Uyumu

Siyah ve ahşabın uyumu hiçbir renk yakışmaz. Sıcaklık ve göz alıcı bir hava verir. Siyah deri koltuğun uyumu ve kenarlıklarının ahşap renkten oluşmasıyla beraber ortama daha cazibeli hava katacaktır. Duvarın krem rengi olduğu ve beyaz ışığın, siyah rengini daha da ön planda tutacak bir ortam yaratır.

Siyah Koltuk ve Bej Rengi Berjer Uyumu

Siyahın soğuk ve karanlık havasını değiştirecek, bej rengi berjerler muhteşem bir oturma grubu yaratacaktır. Duvarların gri tonlarda veya krem beyaz olacağı renk uyumları sizi şahane bir ortama götürecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net