Bilgii.net

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri

01.10.2018
3 Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri

Kim yorucu bir günün ardından evine döndüğünde huzur bulmak istemez ki ? Belki Maldivler’in güzel bir adasında hissetmek belki yeşilliklerin içinde bir ormanda … Evet, bu üç boyutlu duvar kağıtları ile mümkün.

Neden 3 Boyutlu Duvar Kağıtları?

Evine tarzını yansıtmak ve farklılık oluşturmak isteyenler için, artık birbirinden şık ve kullanışlı duvar kağıtları bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda yalnızca çiçekli ve simetrik desenlerden ibaret olan duvar kağıtları gün geçtikçe yerini daha modern daha şık daha cıvıl cıvıl modellere bırakıyor.

Bu modellerden en çok rağbet görenler ise insanın bakmaya doyamadığı üç boyutlu duvar kağıtları oluyor elbette. Hem evlere derinlik katıyor hem de atmosferi öylesine değiştiriyor ki kasvetli, karanlık odalar bile can buluyor üç boyutlu duvar kağıtlarıyla.

3 Boyutlu Duvar Kağıdını Nerelerde Kullanabiliriz?

Salon, oturma odası, mutfak, banyo, hol veya yatak odası gibi pek çok farklı alanda kullanıma uygun olan üç boyutlu duvar kağıdı modellerinin kalitesi sayesinde uzun süre kullanım imkanı bulabilirsiniz. Üstelik sıkıldığınız an yenisiyle değiştirebilir evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Bebeğinizin odasına canlılık verebilir, o sıradan salonlardan kurtulup evinizin duvarlarında tarihi bir yeri veya sevdiğiniz bir sanatçının resmini üç boyutlu olarak sergileyebilirsiniz.

3 Boyutlu Duvar Kağıtları Nasıl Uygulanır?

Duvarlarını üç boyutlu duvar kağıdı kullanmak isteyenler asla diğer duvar kağıtlarından farklı ve zor bir işlem olduğunu düşünmemelidir. Uygulaması da kaldırması da oldukça zahmetsiz ve temiz bir işlemdir. Duvar kağıdının zevkinize uygun olmasının yanı sıra uygulanacak oda ve duvarların durumu da çok önemlidir. Örnek verecek olursak; salon, banyo, koridor gibi kuru alanlarda her türlü duvar kağıdını rahatlıkla kullanabilirken, banyo, tuvalet, mutfak gibi alanlarda nemi kaldırabilecek ve sabunla silinebilecek duvar kağıtlarının uygulanması büyük önem taşımaktadır. Eğer nemli süngerle silinebilen bir duvar kağıdı kullanıyorsanız, genel duvar kağıdı yapıştırıcısı yeterli olacaktır. Duvarınızı bir gün önceden işlem için hazırlayın. Zımparalanacak bir yer varsa pürüzsüz hale getirin, kir varsa bunlardan duvarınızı arındırın ki yapıştırıcı daha iyi uygulansın. Tüm bu işlemlerden sonra gerekli ölçüleri alıp yapıştırma işlemine başlayabilirsiniz. Tüm bunlarla tek başınıza uğraşmak gözünüzü korkutuyorsa bir uzmandan yardım almakta fayda var…

En Çok Rağbet Gören Taş Desenli Duvar Kağıtları

Duvarların gerçekten taş ile kaplandığı hissiyatı veren taş desenli duvar kağıtları eve derinlik katmakla birlikte, en çok tercih edilen modeller arasında yerini alıyor. Modasının hiç geçmemesiyle modern ve klasik ev dekorasyonlarında sıkça kullanılan taş desenli 3 boyutlu duvar kağıdı modelleri bu yıl da oldukça revaçta. Bunun dışında deniz manzaralısından tarihi şehrine, çiçeklisinden modern detaylısına, siz kendinizi nerede hissetmek istiyorsanız üç boyutlu duvar kağıtları size bütün bunları sağlıyor. Üç boyutlu duvar kağıtları uzun yıllar daha evlerin vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor.

İçinizi Aydınlatacak Manzara Desenleri

Manzara desenli üç boyutlu duvar kağıtları gerek kocaman bir ormanı evine taşımak isteyenler, gerek ise bir deniz kenarında oturup çayını yudumluyormuş hissine kapılmak isteyenler için oldukça tercih edilen bir model. Yoğun çalışma hayatının verdiği yorgunlukla insanlar evlerine döndüğünde kendilerini huzurlu bir sahil kasabasında hissetmek istiyor. Üç boyutlu duvar kağıtları da bu ihtiyaçlarımızı büyük ölçüde karşılar nitelikte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net