Bilgii.net

2 Katlı Villa Projesi ile Lüks Bir Yuvaya Sahip Olun

10.10.2018
2 Katlı Villa Projesi ile Lüks Bir Yuvaya Sahip Olun

Hemen hemen herkesin hayallerini süsleyen evlerin başında villalar gelmektedir. Sizler için villa seçiminde plan nasıl olmalıdır bu konu hakkında birkaç bilgi vereceğiz. Villa seçimi yapılırken öncelikle bütçeniz ne kadar olacak buna karar vermeniz gerekmektedir. Bütçeniz doğrultusunda kendi yaşam alanınıza uygun villa tercihleri yapabilirsiniz. Villa seçiminde 2 katlı villa projelerinden biraz bahsedelim. Çok fazla bütçeniz yoksa ve villa da yaşayacak kişi sayınız çok fazla değilse 2 katlı villalar sizler için uygun olacaktır. Villa seçimi yaparken bahçe tercihi, havuz tercihi, garaj tercihi yaparken rahat kullanımı olacak villaları tercih edebilirsiniz.

2 Katlı Villa Planı

2 katlı villa tercihi yaparken sizlere yardımcı olacak birkaç fikir vermek istiyorum. Öncelikli olarak villa tercihinizi yaparken bulunduğunuz şehirde yer seçimini uygun tercih etmenizi tavsiye ederiz. Şehrin ne çok dışında ne de çok merkezinde olması sizler için daha uygun olacaktır. Daha sonra tercih noktanız da havuz kullanımı gerçekleştirmek istiyorsanız havuz tercihi yapmalısınız. Havuz tercihinde dilerseniz evlerin altında ola kapalı havuz tercih ederek yıl boyunca kullanabilirsiniz. Dilerseniz de açık havuz tercihinde bulunabilirsiniz. Eğer muhafazakâr villa tercihi etmek isterseniz havuzu, bahçesi görünmeyen villaları tercih edebilirsiniz. Havuz tercihinizden sonra dilerseniz aynı zamanda garaj kullanım alanı olan villa tercihi de sizler için uygun olacaktır. Kısaca hem havuzu hem garajı olan villa tercihi sizlerin yaşam alanlarında kolaylık sağlayacaktır. Eğer çocuğunuz varsa onlar içinde bahçede küçük park alanı olan villaları da tercih edebilirsiniz. Bu sayede çocuklarınız için de güvenilir yaşam alanları oluşturmuş olursunuz.

Villa tercihinde evinizin iç yapısına bakacak olursak, mekan olarak kullanışlı evleri tercih edebilirsiniz. 2 katlı villa tercihinde alt katınızı gün içerisinde kullanabileceğiniz , misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Mutfak, oturma alanı banyo, lavabo, misafir yatak odasından oluşan evler bütçeniz için de uygun olacaktır. Bütçeniz biraz fazla ise bu oda sayısını artırabilirsiniz. Dilerseniz mutfak yanına kış bahçesi yapabileceğiniz bir alan da oluşturabilirsiniz veya da o şekilde bulunan villaları tercih edebilirsiniz. Üst kata çıkarken kullanılan merdiven altını ahşap bir şekilde dekor ederek alt kısmını da ardiye olarak kullanabilirsiniz. Üst katta yatak odası varsa çocuğunuz çocuk odası, banyo, lavabo tercihi edebilir hatta küçük bir odanızı dinlenme odası ya da kitap okuma odası olarak tasarlayabilirsiniz.

Kitap okuma odanızı çocuklarınız için de hem ders çalışma hem kitap okuma alışkanlığı elde edebilmesi için uygun bir ortam olacaktır. Bu kat için teras balkon tercihi sizlerin yaz akşamlarında rahatlıkla oturabileceğiniz, misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabileceğiniz yaşam alanları oluşmuş olacaktır. Evinizin aydınlatma sistemine şık abajurlar ekleyerek evinize ferah bir aydınlatma sistemi oluşturmuş olacaksınız. Bunun yanında tercih noktanıza göre geometrik aksesuarlar, şık aksesuarlar, sade dekor edilebilecek aksesuarlar tercihinde bulunabilirsiniz. Ayrıca villanız da müsait alanınız varsa kendinize küçük bir spor odası yapabilirsiniz. Bu sayede evinizi her türlü kullanım alanları açarak dışarıda geçireceğiniz zamanları daha uzun süreye çekebilirsiniz. 2 katlı villa tercih ederken sizlere verdiğimiz tavsiyelerin yanı sıra en önemli nokta sizlerin zevkleri ve eviniz için ayırdığınız bütçe doğrultusunda tercihlerinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde eviniz sizin zevkiniz doğrultusunda daha mutlu bir şekilde yaşam alanına sahip olabileceksiniz. Eğer daha fazla kata sahip bir villa projesi arıyorsanız 3 Katlı Villa Projesi konumuza göz atın.

Aileniz ile birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz 2 katlı villa tasarımı

İçerisinde iki araçlık garajı ve geniş balkonları olan 2 katlı villa.

Havuzlu iki katlı villa tasarımı. Aileniz ile güzel zamanlarınızı geçirebileceğiniz harika bir iki katlı villa örneği.

 Bahçeli ve çatı katı olan zarif görünüme sahip iki katlı villa.

Geniş aileler için iki katlı villa modeli.

Taş üzerine yapılan ve bahçe dekorasyonu ile dikkat çeken iki katlı villa.

Beyaz, havuzlu iki katlı villa modeli.

En güzel zamanlarınızı geçireceğiniz geniş aileler için 2 katlı villa.

Geniş bahçeli, şık görünüme sahip 2 katlı villa.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net