Bilgii.net

100 Metrekare Ev Projesi ve Plan Örnekleri

10.10.2018
100 Metrekare Ev Projesi ve Plan Örnekleri

Oturmak istediğiniz evinizin ilk olarak projesini ve planını belirlemeniz gerekir. Bunun içinde inşaat işlemleri ile ilgili her türlü ayrıntının tek tek masaya yatırılması ve eksiklerin kontrol edilmesi lazım gelir.

Sizler için en profesyonelce hazırlanan güncel 100 metrekare ev projesi ve planlarına göz attık ve ortaya birbirinden farklı alternatifler çıktı. 100 metrekare ev projeleri, 100 metrekareden en iyi şekilde faydalanabilmek adına geliştirilir. Bu proje kapsamında hangi malzemelerin kullanılması gerektiği ve hangi odanın nasıl bir konumda olacağı, kapı girişi ve pencere konumu gibi birbirinden farlı projeler çizilebilir.

Bu proje özellikle de çok katlı bina veya site olabileceği gibi aynı zamanda müstakil de olabilir. 100 metrekarelik apartman dairesi düşünülüyorsa, yer durumunu en iyi ölçüde kullanmak ve kullanışlı daireler ortaya çıkartmak gerekir. Bir katta kaç dairenin bulunacağından, dairelerin cephe kısımlarının nasıl olacağına kadar her ayrıntı tek tek uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Daire projesini mutlaka kaliteli ve ismi duyulmuş olan bir müteahhit veya mimar ile anlaşarak yaptırın. Çünkü evler için çizilmiş olan plan dâhilinde çalışma başlatıldığında geri dönüşü oldukça zor olacak ve sizlere de ekonomik anlamdan zorluk olacaktır. Bu konuda en ideal olan her zaman işinde profesyonel olan kişiler ile çalışmaktır.

İnşaat temeli atılmada önce projesi belli olan müstakil veya apartman dairesi için gerekli olan tüm malzemeleri sağlanması gerekecektir. Aynı zamanda evin konumlandırılacağı yerin de iyi bir şekilde denetime tabii tutulması şarttır. Bu nedenle deprem riskinden, heyelan riskine kadar her türlü denetim için uzman bir yapı denetim firması ile çalışabilirsiniz. Tüm bunların ardından profesyonel kişiler sizlere pek çok ev projesi örneği sunacak ve tercihi sizlerin kararına bırakacaktır. Her yıl gelişen teknoloji ile birlikte ev planları artık daha fazla alternatife sahiptir.

100 Metrekare Ev Planı

Proje, plan ve çevre düzenlemesi işlemleri için ayrı masrafların olması normal bir durumdur. İnşaat işlemlerine başlamadan önce bu konuda planlarınızı iyi yapmak ileride doğabilecek sıkıntıları önler. 100 metrekarelik evler çok büyük evler olmadıkları için, planları yapılırken büyük ölçüde alandan en iyi şekilde kullanım sağlamak önemlidir. Banyo, WC, salon, mutfak ve diğer odaların boyutları çok büyük olamasa da kullanışlı ve doğru yerde bulunması gerekir.

Profesyonel isimler çalışıyor olmanız bu anlamda size oldukça yardımcı olacaktır. Çünkü bu kişiler 200 metrekareyi en yararlı ve en kullanışlı şekilde kullanarak size küçük ve kullanışsız bir ev oluşturmak yerine istediğiniz lüks ev modelini size sunabilir. 100 metrekare evlerin oda boyutuna göre oda sayıları değişiklik gösterebilir. Yatak odasında ebeveyn banyosu olsun isterseniz mimarlar en ideal ölçüde bu isteğinizi gerçekleştirecektir. Bu evlerde bir banyo ve ayrı olarak bir WC de bulundurulabilir.

2 balkonlu olabilecekleri gibi tek büyük bir balkon ile de kullanışlı bir alan yaratmak mümkündür. Evinizin konumuna ve manzarasına göre de istekleriniz varsa mimarınız veya müteahhit ile görüşerek istediğiniz manzaralı ev ortamını yaratabilir, odalarınızın hangi cepheye bakacaklarını kendi isteklerinize göre belirleyebilir bu sayede mutlu bir yuva oluşturabilirsiniz.

Eğer daha büyük bir ev planı arıyorsanız 150 metrekare ev projesi ve 200 metrekare ev projesi önerilerimize göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net